Днями отримав листа від Томаса з Голандії в якому він вітав нас і весь народ України з Різдвом і Новим Роком. Каже, що вони всі за нас вболівають і бажають щоб наступне Різдво ми зустріли в мирній країні без руснявої навали.

Подякував Томасу, побажав і йому гарних свят і втілення його побажань в життя. Сподіваюсь так воно й буде, бо всі ми чекаємо на мир, вільні кордони й спокійне життя в якому більше не буде скажених руських орків.

Томас причепив до листа фотку Барта у новорічному вбранні. З його дозволу публікую це фото для всіх хто зараз читає це послання.

З наступаючим Різдвом і Новим Роком, друзі! Хай прийде мир і радість на нашому шляху!


eng version:

The other day I received a letter from Thomas from Holland, in which he congratulated us and the entire people of Ukraine on Christmas and New Year. He says that they are all rooting for us and wish that next Christmas we will meet in a peaceful country without Russian invasion.

He thanked Thomas, wished him happy holidays and the realization of his wishes. I hope it will be so, because we are all waiting for peace, free borders and a peaceful life in which there will be no more rabid Russian orcs.

Thomas attached a photo of Bart in a New Year’s outfit to the letter. With his permission, I publish this photo for everyone who is now reading this message.

Merry Christmas and Happy New Year, friends! May peace and joy come our way!

От bobkasho

Добавить комментарий